Nokia 500 - vybavení a funkce telefonu

Přehoupnuli jsme se spolu do sekce, kde Ti budu po kousíčku odhalovat své přednosti a kvality. Určitě se na to těšíš, takže můžeme směle začít. Kdybys na mě měl jakýkoliv dotaz, určitě se ozvi do diskusního fóra, tam bude o mobilním telefonu Nokia 500 uvedeno všechno.

Výkonný procesor a Wi-Fi

wifi Na tak příjemné rozměry a hmotnost jsem dost mlsná, spokojila jsem se tedy až s nastavením tlukotu mého srdce o taktu 1 GHz (to abych pro Tebe byla dostatečně svižná). Dalším plusem je poměrně velká paměť RAM 256 MB, díky čemuž si budu pamatovat veškeré Tvé požadavky a už nikdy na nic nezapomenu. Občas se sice může stát, že se na pár vteřin zaseknu, ale to se stává i lidem, takže mě určitě pochopíš a podpoříš. K internetu se ode mě připojíš klidně i pomocí Wi-Fi třeba v kavárně, restauraci, ve škole nebo v práci. Proč zbytečně čerpat limit z internetu v mobilu od Tvého operátora, když se můžeš připojit k někomu jinému a surfovat tak bez omezování?

E-mail a sociální sítě, vše na jednom místě

email Chápu, že si musíš e-mail nebo aktualizace na sociálních sítích kontrolovat co nejčastěji to jde, proto jsem přímo pro Tebe vytvořila aplikaci na výchozím displeji, díky které Ti už nikdy ž ádný e-mail nebo důležitý status neunikne. Využívám zde sociálních sítí Facebook a Twitter. Ke kontrole e-mailu a všeho ostatního už nebudeš muset zapínat počítač nebo notebook. Vystačíme si spolu jen my dva, bereš? A pokud se Ti tato funkce bude v budoucnu líbit a budeš ji hojně využívat, určitě se zmíníš přátelům, že jsem Tě na ni navedla já, Nokia 500.

Symbian Anna

symbian anna Každý operační systém má své mouchy a přednosti. Můj Symbian není výjimkou, nicméně mi ho upgradovali na verzi Anna (jak jinak než dívčí jméno), takže nabízím oproti starším modelům čerstvý neokoukaný vzhled, nové ikony, rychlejší prohlížení (jak webu, tak telefonu), propracovanější e-mailové klienty, jednodušší psaní zpráv, textů a statusů, inu nabízím opravdu spoustu novinek. Je jasné, že spokojení uživatelé, kteří mají ve svých telefonech operační systém Android, budou prskat na všechny strany, mě to ale nevadí, jdu si za svým a nehledím po okolí. Pokud budeš i ty spokojen/a se Symbianem Anna, napiš mi to do diskusního fóra, ať ti „androidovští“ uživatelé vědí, co dokážu a že nejsem žádná třasořitka - jsem Nokia 500.

3 plně přizpůsobitelné výchozí displeje

Mým heslem je efektivnost, svižnost, preciznost. Což znamená, že jsem musela přijít s něčím inovativním, abych potěšila hlavně Tebe, mého uživatele. Připravila jsem si pro Tebe tedy tři kompletně přizpůsobitelné výchozí displeje, kde nalezneš všechno potřebné pouhým jedním kliknutím. Samozřejmě si můžeš nastavit na tyto obrazovky cokoli - třeba své oblíbené widgety, důležité kontakty, předpověď počasí, pěkný kalendář, spuštění fotoaparátu, hudebního přehrávače, kalkulačky, internetového prohlížeče, odkaz na hru, no prostě všechno, co si jen dokážeš představit.

GPS navigace s doživotními aktualizacemi

GPS navigace I já jsem jednou z těch, které Ti nabídnou doživotní licenci navigací Ovi Maps do auta (zdarma!). Potom ve mně nalezneš A-GPS, což je navigace fungující v offline režimu. Ve zkratce řečeno, pokud jsi vášnivý jezdec v autě nebo pěší turista, užiješ si mé navigace do sytosti. Navigace funguje parádně, samozřejmě je namluvená, takže nemusíte nikde zastavovat a kontrolovat si správnost trasy. Vnitřní paměti mám dostatek, takže si klidně nahraj oblíbené písničky a při řízení si je vychutnávej - cesta tak ubíhá rychleji.

OVI aneb i v dnešní době je ještě něco zdarma?

ovi obchod Pokud potřebuješ naléhavě stahovat nějaké tapety, hry, aplikace, zvuky, melodie a podobně, odkážu Tě na ovi.com, kde můžeš stahovat od rána do rána (ne trenky, ale aplikace). Většina z nich je zdarma, akorát třeba u nejnovějších her nebo propracovaných překladatelských slovníků musíš počítat s nějakým manipulačním poplatkem za stažení. Myslím si, že nekamarádský Android Market má tento systém poněkud propracovanější, ale pokud budeš snaživý/á a budeš hledat, určitě najdeš přesně to, po čem toužíš, a zcela zdarma. Následná instalace všech stažených aplikací je velmi jednoduchá, určitě si s tím poradíš. Kdyby ne, ozvi se na diskusní fórum, ráda Ti pomůžu z této šlamastyky ven.

Fotografování? Inu…

foto Neboj, fotoaparát mám, dokonce 5 MPx, nicméně mi pánové z Nokie zapomněli přidat přisvětlovací diodu (hodila se při noční neosvětlené cestě domů, nebo při přisvětlování tmavších prostor), optický zoom (jeho podstata nemá potřebu vysvětlování) a mechanickou spoušť fotoaparátu. Mě to ale vrásky nedělá, fotit umím docela dobře, mám možnost Geotaggingu a nespočet ostatních možných nastavení při focení. Video umím nahrávat taky, třeba ve formátu VGA, nHD, QCIF s rozlišením 640x480 (15 FPS). Těším se na společné zážitky, Tvá Nokia 500.